Elevator fitter to Germany

зарплата не указана
Германия
02.07.2019
Строительство / Электрик
We are looking for an Elevator fitter in Germany.

Mandatory requirements:
• KONE installation experiences and knowledge is welcome;
• Any other elevator experiences are welcome, preferably Schindler or Otis;
• High safety culture and awareness;
• Ability to work independently and individually, discipline on high level;
• Know how to read lay - out drawings (basic orientation);
• Electrification knowledge/experience

Good to have:
• English language on communication level;
• German knowledge is a big plus;
• Certificate/references

We provide:
• Employment by our company in Germany;
• Arrangement of all documents needed to work in Germany;
• Travelling arrangements;
• Insurance;
• Accommodation

About us:
Automatic Vision Technologies, a Scandinavian consulting company, supplier of recruitment and outstaffing services for construction companies in Northern and Baltic countries. We are located in Stockholm, Tallinn and Kiev.
Our main clients are building construction companies, civil engineering companies, specialized construction activities companies, services to buildings and landscape activities companies.

Если Вы не видите кнопку "ответить на объявление" – отключите блокировщики рекламы
Сообщить о несоответствии объявления
Другие объявления этого работодателя
Похожие объявления
Электронщик электрик в Германии
2500€ в месяц
Германия
Мы ищем для предприятия среднего размера в области электротехнической промышленности для работы в городе Зуль (Южная Тюрингия) Специалистов инженерных систем для зданий и сооружений, электромонтеров м/ж. Ваша задача: - Монтаж оборудований с ни...
20.04.2024
Электрик
14€ в час
Германия
Польша
Обязанности: Монтаж внутренних электрических сетей Монтаж сигнализации Монтаж электроустановочных изделий (автоматы, розетки, выключатели). Требования: Опыт работы от 2 лет Образование по специальности Дисциплинированность, отсутствие вредны...
20.04.2024