Personal assistant

1000
зарплата в месяц
Испания
04.06.2021
Бизнес - Финансы - Продажи / Ассистент руководителя
Responsibilities:

Working on the calendar of the director, answering phone calls, preparing reports after the meetings, making travel arrangements (hotels, flights, transfers), visa support, preparing files for signature, collecting invoices for the accountant, writing emails, coordination with suppliers, other daily tasks as requested.

Requirements:

Fluent English and Spanish, relevant experience minimum 1 year, computer literate at a user' s level, stress - resistance, time - management skills, able to travel occasionally in Spain and outside of Spain, multitasking, being mobile as sometimes work is done out of the office at meetings/business trips.

Work conditions:

Office is located in Peniscola, Castellon, Spain.

Work hours are 9 am till 6 pm Monday - Friday with 1 hour lunch break.

Salary depends on experience and performance.

Объявление в архиве, контактные данные автора закрыты

Сообщить о несоответствии объявления
Другие объявления этого работодателя
Похожие объявления
Помощник руководителя
600€ в месяц
Испания
В компанию, которая находится в Барселоне, требуется русскоязычный помощник руководителя со знанием испанского языка. Компания работает в сфере оказания услуг по вопросам туризма, иммиграции, недвижимости и бизнеса. Обязанности: - Работа с докуме...
27.03.2024
Личный помощник руководителя в городе Барселона
4000€ в месяц
Испания
Обязанности: - Назначение деловых встреч и сопровождение руководителя в процессе; - Ассистирование в ведении документов связанных с бизнесом руководителя; - Выполнение личных поручений; - Сопровождение рук - ля в командировках и личных по...
16.03.2024